• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/zeynal.aydn@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/zeynal.aydn@hotmail.com

Kozan Koleji Sandık Başında

 

            Kozan Koleji Öğrencileri Okul Öğrenci Kurulu Başkanı’nı seçmek için sandık başına gitti.

6 öğrencinin okul temsilciliği için yarıştığı seçim etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

Her aday kendilerine ayrılan kısa propaganda zamanında seçmenlere hitap ederek çeşitli vaatlerde bulundular. Öğrenciler alkışlarla adaylara destek verdi. Propaganda döneminin tamamlanmasının ardından oylama işlemine geçildi.

            Öğrencilerin başkanlık seçimi, hazırladıkları oy kullanma köşesi, oy pusulası, evet mührü ve seçim sandığıyla yerel ve genel seçimlerin adeta bir benzeriydi. Demokrasiyi yerinde yaşayarak ve öğrenmek için sandık başına giden öğrenciler, gizli oy, açık tasnif sistemiyle yapılan seçimde ayrı ayrı oylarını kullandı. 
             Oy verme bittikten sonra oyların sayımına geçildi. Okul başkanlığı için 260 kişi oy kullandı. Yapılan tasnifte 85 oy alan Turap Delibaş Okul Öğrenci Kurulu başkanı oldu. 
            Kozan Koleji Müdürü Kemal ALTINTAŞ, "Okul başkanlık seçimini; çocuklarda demokrasi kültürünün gelişmesi ve seçme ve seçilmenin önemini daha iyi anlayabilmelerini sağlamak için elden geldiğince yasal kurallara uygun olarak seçim yapmaya çalışıyor ve öğrencilerin yaşayarak öğrenmelerine özen gösteriyoruz. Yapılan tercihler sonucunda, Okul Öğrenci Kurulu başkanlığına seçilen Turap Delibaş’ı tebrik ediyor, başkanlık görevinde başarılar diliyoruz." dedi.1562 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KOZAN KOLEJİ MARŞI


Bağlantılar