• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/zeynal.aydn@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/zeynal.aydn@hotmail.com

Kozan Koleji Eğitim Amaçlı Gezileriyle Dikkat Çekiyor

Eğitim amaçlı gezileriyle dikkat çeken Kozan Koleji İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri ile ilçedeki Devlet Hastanesini ziyaret ederek, kurumda bazı gözlemler yaptılar.
Öğretmenleri Aysel Soydan’ın nezaretinde hastaneye gelen öğrenciler, poliklinikleri ve hasta odalarını gezdi.
Devlet Hastanesi Başhekimi Mete Sabri Güngören ve Başhekim Yardımcısı Erhan Yılmaz ile bir araya gelen öğrenciler dengeli beslenme, iskelet sağlığı, hijyen konularında bilgilendirildi. Öğrencilere sağlıklı bir iskelet ve kas sistemine sahip olmak için dengeli beslenme, kemiklerin yapısında bol miktarda kalsiyum, potasyum ve fosfor ile kasların yapısında protein bulunması için bu minerallerden yeterince alınması, yaşa uygun spor yapılması, duruş ve oturuş biçimlerine dikkat edilmesi kemiklerin gelişmesi için D vitamini alınması, ağır işlerden kaçınılması, dar ve yüksek topuklu ayakkabı giyilmemesi önerildi.

Daha sonra Genel Cerrah Mehmet Korkmaz’ı ziyaret eden öğrencilere, kanın vücutta dolaşımını sağlayan yapı ve organları hakkında bilgi verildi.  Stetoskop ile kalbin sesini dinleyen öğrenciler keyifli anlar yaşadı. Ziyarete, Hastanenin Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayşegül Arık ve Hemşire Ayşegül Büyüköztürk eşlik etti.


1437 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KOZAN KOLEJİ MARŞI


Bağlantılar