• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/zeynal.aydn@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/zeynal.aydn@hotmail.com

Kayıt Politikası

Kozan Koleji  Kayıt Politikası:
           
      Okulumuza kayıt yaptırmak isteyen veliler randevu alarak öğrenciyle birlikte okula gelirler. Velilere, okulun eğitim felsefesi ile ilgili ayrıntılı bilgiler verilir ve okul içerisindeki bölümler gezdirilir. Veli ve öğrenci Okul Müdürü/ Okul Müdür Yardımcıları ile tanıştırılır. Okul Müdürü, Veli ve PDR Uzmanının da bulunduğu ortamda öğrenci ile bireysel görüşme yapılarak öğrenci hakkında bilgi edinilir. Olumlu sonuçlanan görüşme sonrasında kontenjan dâhilinde ön kayıt işlemi gerçekleştirilir. Kesin Kayıt işlemleri için istenen ”Kayıt Belgeleri” ve “Ödeme Planı” veliler tarafından tamamlandıktan sonra kesin kayıt işlemi gerçekleştirilir.(İlkokul Kayıtlarında; İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 11. Maddesindeki hükümlere uyulur.)                

Kayıtla İlgili Diğer Hükümler:
 

1.Öğrenci okula devam ederken kaydın iptalini istenirse ilk yarıyılın eğitim ücreti alınır. İkinci yarıyılda 2(iki) hafta ve daha fazla devam ederse ikinci yarıyıl eğitim ücreti tam alınır.

 2.Kardeş indirimleri; kayıt ayındaki toplam eğitim ücretinden %10 kardeş indirimi uygulanır. Öğrencinin kardeş indirimi haricinde okulca yapılan STS sonucunda %10 dan fazla indirimi varsa en yüksek indirim oranı uygulanır, ayrıca kardeş indirimi uygulanmaz.

 3.Geçmiş ders yılına ait eğitim ücretinin tamamını kapatmayan öğrencilerin kayıtları yenilenmez. Öğrencilerin kayıtlarını yenileme son günü 20 Haziran’dır. Bu tarihine kadar kaydını yenilemeyen öğrencilerin yerine yeni öğrenci kaydı yapılır. Öğrencinin kaydının yenilenmesi sorumluluğu veliye aittir.
           
KOZAN KOLEJİ MARŞI


Bağlantılar